Müügitingimused

Veebipoe www.kylminaator.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Külminaator OÜ (registrikood 10049504), asukohaga Kalmistu tee 28A, Tallinn 11216, Eesti.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.
Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Kõik Kylminaator.ee Veebipoes avaldatud toodete müügihinnad on toodud koos käibemaksuga. Hinnale lisandub tasu kauba käitlemise ja kätte toimetamise eest.
Kauba kätte toimetamise tasu sõltub kauba mahust, ostja asukohast ning kätte toimetamise viisist. Kätte toimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.
Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Utiliseerimistasu sisaldub toodete müügihinnas

Alates 13. augustist 2005 kehtib elektri- ja elektroonikaseadmetele tootja vastutuse põhimõte, mis tähendab, et turule lastud elektri- ja elektroonikaseadmed tuleb tootjal toote kasuliku ea möödudes turult tagasi koguda ja nõuetekohaselt käidelda. „Tootjateks” antud valdkonda reguleerivate õigusaktide tähenduses on kõik elektri- ja elektroonikaseadmete maaletoojad. Lisaks vastutusele peale 13.augustit 2005 turule lastud seadmete eest, panevad õigusaktid tootjale vastutuse ka enne nimetatud kuupäeva ringlusesse lastud toodete ehk endisaegsete jäätmete eest. Endisaegsete jäätmete eest vastutavad turul tegutsevad maaletoojad ühiselt ning kulud jaotatakse vastavalt maaletooja turuosale vastavat liiki elektri- ja elektroonikaseadmete müügis.

Külminaator OÜ on liitunud tootjavastutusorganisatsiooniga MTÜ Eesti Elektroonikaromu, mis korraldab elektroonikaromude kogumise ja taaskasutamise vastavalt kehtivatele nõuetele koostöös vastavaid litsentse omavate jäätmekäitlejatega. Sellele vastavalt delegeerib Külminaator OÜ kõik oma kohustused elektroonikaromude kogumise, taaskasutamise ja kõrvaldamise osas Eesti Elektroonikaromule. Seetõttu on Külminaator OÜ-st toodete ostmisel hinnale lisatud elektroonikaromude käitlemise ja taaskasutustasu (utiliseerimistasu), mida elektri- ja elektroonikaseadmete maaletoojad tootjavastutusorganisatsioonile seadmete utiliseerimise eest maksavad.

Elektri- ja elektroonikaseadmetele kehtestatud utiliseerimistasu annab võimaluse tarbijal kasutamiskõlbmatu või vana elektroonikaromu tagastada tootjavastutusorganisatsioonile.
Vaata elektroonikaromu kogumispunkte siit lingilt ..

Ostu vormistamine ja kauba eest tasumine

Kylminaator.ee Veebipoes pakutavate toodete ostmiseks on kaks võimalust:

1) Tellimuse vormistamine Veebipoes
Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi, kus Tellimuse vormistamiseks tuleb vajutada nupule „Vormista ost“ ning täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohale toimetamise- ja makseviis, makse sooritamiseks nõustuda müügitingimustega.
Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole.
Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh. kauba kätte toimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul taganemisteate saamisest.

2) Klient võib valida endale sobivad tooted Kylminaator.ee Veebipoes välja ja sooritada ostu Külminaator OÜ müügisaalis Tallinn Kalmistu tee 28A. Kauba eest saab tasuda kohapeal sularahas või internetipanga kaudu.

Kohaletoimetamine (transport)

Tooted toimetatakse kliendi soovitud aadressile vastavalt Veebipoes kliendi poolt tehtud valikule.

Tarneviisid on järgmised:
- Tulen ise järgi (Kalmistu tee 28A, Tallinn)
- Tarne kokkuleppel - võtame teiega ühendust!
- Smartpost pakiautomaat (sh. kauba käitlus ja transport)
- DPD pakiautomaat (sh. kauba käitlus ja transport)
- OMNIVA pakiautomaat (sh. kauba käitlus ja transport)

Kliendi tellitud kaup on transpordi ajal Külminaator OÜ laost kuni kliendile kätte toimetamiseni kaitstud Külminaator OÜ ja tema logistikapartneri vastutusega. Külminaator OÜ tagab toote asendamise või kauba maksumuse kompenseerimise mistahes juhtumil, mis puudutab saadetise kadumist või riknemist väljasaatmise momendist kuni kliendi poolt määratud aadressil kauba üleandmiseni. Transporditasu suurus sõltub toote mõõtmetest, kogusest ja tarneaadressist.
Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures tellimuse vormistamisel.

Tulen ise järgi - kauba kättesaamine Külminaator OÜ laost nr.1, aadressil Kalmistu tee 28A, Tallinn Eesti.

Kauba väljastamine toimub tasuta Külminaator ladu nr.1 aadressil Kalmistu tee 28A Tallinn lahtioleku aegadel esmaspäevast reedeni kell 9:00-17:00.

Kliendile väljastatakse kaubad isikut tõendava dokumendi (ID kaart, pass, juhiluba) ja tellimuse numbri esitamisel. Isikut tõendava dokumendi puudumisel võib Veebipood jätta kauba väljastamata.

Veebipood ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui Veebipoest mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse koopia arvest või unikaalse tellimuse numbri ja selle alusel on kaup kätte saadud.

Juhul, kui klient ei tule kaubale järele 14 kalendripäeva jooksul, siis 14 päeva möödumisel teavitab Veebipood klienti hoiutasu lisandumisest vastavalt Külminaator OÜ hinnakirjale. Hoiutasu arvestatakse ühe päeva kaupa. Peale eeltoodud teavituse saamisest on klient kohustatud Veebipoele tagasiside andma, mis aja jooksul ta planeerib kaubale järgi tulla. Kuni kauba kliendile üleandmiseni arvestatakse tellitud kaubalt hoiutasu. Kaup väljastatakse tekkinud hoiuperioodi eest peale tasu maksmist.

Tarne kokkuleppel - võtame teiega ühendust

Vastavalt kokkuleppele tarnete puhul, milleks võivad olla kauba kättesaamine kulleriga, Külminaator OÜ poolt pakutava veoteenusega vms, võtab Veebipood eelnevalt kliendiga ühendust ja lepitakse kokku tarneviis, tarneaeg, maksumus ja maksetingimused. Kohale toimetatav kaup toimetatakse kliendi märgitud aadressile ostu sooritamise järgselt 3-7 tööpäeva jooksul, kui ei ole kokku lepitud teisiti. Kauba üleandmise täpse aja lepitakse kliendiga eelnevalt telefoni või SMS-i teel kokku.

Klient peab tagama kokkulepitud ajal ja aadressil kauba vastuvõtmise. Juhul, kui klient ei ole kauba saabumise hetkel kättesaadav, siis Veebipood loeb seda tühisõiduks. Kohale toimetamise tasu ei kuulu tagastamisele.
Veebipood transpordib kauba oma lattu ja kauba laos hoiustamise eest hakkab kehtima hoiustamise tasu järgmisest päevast. Juhul kui klient soovib uuesti Veebipoe poolset transportteenust, siis on ta kohustatud selle eest uuesti maksma.

Kauba kättesaamine pakiautomaadist

Kauba kohale toimetamisel kliendi poolt valitud pakiautomaati lisandub kauba hinnale kauba käitluse- ja kohale toimetamise tasu.
Ostetud kaup saabub peale müügilepingu jõustumist pakiautomaati 3-7 tööpäeva jooksul.
Kauba kohale jõudmisest pakiautomaati teavitatakse klienti SMS-teatega, mis sisaldab pakiautomaadi ukse avamiseks unikaalset uksekoodi.
Saadetise teekonda on võimalik jälgida transpordipartnerite kodulehel:
http://uus.smartpost.ee/
https://www.dpd.com/
https://www.omniva.ee/

Veebipood ei vastuta kliendile tekkinud kahju eest, kui Veebipoest mittetulenevatel põhjustel on kolmandad isikud saanud oma valdusse pakiautomaadi unikaalse koodi ning selle alusel on kaup kätte saadud.
Juhul, kui klient ei ole hoiutähtaja möödudes pakiautomaadist kaupa vastu võtnud, loeb Veebipood, et klient on tellimusest loobunud ning Veebipood tagastab kliendile ostusumma koos kohale toimetamise tasuga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

Kauba kontroll

Kauba kättesaamisel kohustub klient avama tootepakendi ettevaatlikult, pakendit ja tooteid kahjustamata. Juhul, kui klient on rikkunud pakendi hooletuse tõttu ehk tootepakendit oli võimalik avada seda kahjustamata, on Veebipoel õigus kaupade tagastamisel nõuda tekitatud kahju hüvitamist. Juhul, kui tootepakendit ei saa rikkumata või lõhkumata avada, ei vastuta klient rikutud pakendi eest.
Juhul, kui klient avastab kauba kättesaamisel, et talle on saadetud vale või defektne kaup või kaup ei jõua kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, tuleb sellest koheselt teavitada Veebipoe klienditeenindust, saates e-kirja aadressile epood@kylminaator.ee või helistades telefonil: +372 6729530. Juhtumi korral, kui on rikutud pakend või kaup, tuleb olukorra tõendamiseks lisada ka foto rikutud kaubast või pakendist!

Veebipood vastutab kliendi poolt ostetud kauba eest selle transportimise jooksul. Kauba kättesaamise hetkest läheb kauba kahjustumise või kadumise risk (vastutus) üle kliendile.

Enne ostu sooritamist tutvu Kylminaator Veebipoes ka kindlasti müügigarantii tingimustega!

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Vastavalt võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 puudub taganemisõigus kaubale, mis on valmistatud tarbija esitatud tingimuste kohaselt.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Toote peab tagastama selle originaalpakendis.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile epood@kylminaator.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt. vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba tegeliku- või turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile epood@kylminaator.ee või helistada telefonil: +372 6729530.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud 15 päeva jooksul.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-posti aadressile epood@kylminaator.ee või helistada telefonil: +372 6729530.
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.